Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Fall Classic

August 30 - September 2

Mens 3.0Players

Time
Group A
Round 1
S Odam/J Altman
vs
Denton/Denton
Sat 9:00AM
Gayle/Ruda
vs
Ruffus/Whitworth
Sat 9:00AM
Group A
Round2
S Odam/J Altman
vs
Gayle/Ruda
Thurs 7:00PM
Denton/Denton
vs
Ruffus/Whitworth
Thurs 7:00PM
Group A
Round 3
S Odam/J Altman
vs
Ruffus/Whitworth
Fri 8:30PM
Denton/Denton
vs
Gayle/Ruda
Fri 8:30PM
Group B
Round 1
Kramer/Derosa
vs
Watson/Johnson
Sat 9:00AM
Easterday/Sutherland
vs
King/Davis
Sat 9:00AM
Group B
Round 2
Kramer/Derosa
vs
Easterday/Sutherland
Thurs 8:30PM
King/Davis
vs
Watson/Johnson
Thurs 8:30PM
Group B
Round 3
Kramer/Derosa
vs
King/Davis
Fri 8:30PM
Easterday/Sutherland
vs
Watson/Johnson
Fri 8:30PM
FinalsGroup A Winner
vs
Group B Winner
Sat 12PM
Mens 3.5PlayersTime
Round 1J Zignego/T Stallings
vs
C Landry/M Newsome
Fri Lunch
B Carberry/M Waldman
vs
S Phillips/P Slyman
Wed 8:30PM
Round 2J Zignego/T Stallings
vs
B Carberry/M Waldman
Thurs 8:30PM
C Landry/M Newsome
vs
S Phillips/P Slyman
Thurs 7:00PM
Round 3J Zignego/T Stallings
vs
S Phillips/P Slyman
Sat 9AM
C Landry/M Newsome
vs
B Carberry/M Waldman
Sat 9AM
Winner
Highest Point Total
Mens 4.0PlayersTime
Round 1D Tuchmann/J Byerly
vs
B Meadows/M Lank
Wed 8:30PM
L Smith/J Eastman
vs
D Armata/R Boustead
Wed 8:30PM
C Darnell/R Darnell
BYE
Round 2C Darnell/R Darnell
vs
D Tuchmann/J Byerly
Thurs 8:30PM
L Smith/J Eastwood
vs
B Meadows/M Lank
Thurs 8:30PM
D Armata/R Boustead
BYE
Round 3C Darnell/R Darnell
vs
B Meadows/M Land
Fri 8:30PM
D Tuchmann/J.Byerly
vs
D Armata/R Boustead
Fri 8:30PM
L Smith/J Eastwood
BYE
Round 4C Darnell/R Darnell
vs
L Smith/J Eastwood
Sat 9AM
B Meadows/M Lank
vs
D Armata/R Boustead
Sat 9AM
D Touchmann/J Byerly
BYE
Round 5C Darnell/R Darnell
vs
D Armata/R Boustead
Sat 1PM
L Smith/J Eastwood
vs
D Tuchmann/J Byerly
Sat 1PM
B Meadows/M Lank
BYE
Womens 3.0Players

Time
Round 1Anglin/Row
vs
Davis/Newsome
Sat 10:30AM
Casto/Corley
vs
Fernandez/Rast
Sat 10:30AM
Daughenbaugh/Johnson
vs
Kramer/Landry
Sat 10:30AM
Norman/Prospere
vs
Whitworth/Ruffus
Sat 10:30AM
Ball/Jabbour
vs
Smith/King
Sat 10:30AM
Round 2Kramer/Landry
vs
Ball/Jabbour
Thurs 7:00PM
Davis/Newsome
vs
Smith/King
Thurs 7:00PM
Casto/Corley
vs
Anglin/Roe
Thurs 7:00PM
Whitworth/Ruffus
vs
Fernandez/Rast
Thurs 7:00PM
Norman/Prospere
vs
Daughenbaugh/Johnson
Thurs 7:00PM
Round 3Anglin/Roe
vs
Norman/Prospere
Fri 7:00PM
Kramer/Landry
vs
Fernandez/Rast
Fri 7:00PM
Smith/King
vs
Casto/Corley
Fri 7:00PM
Davis/Newsome
vs
Whitworth/Ruffus
Fri 7:00PM
Ball/Jabbour
vs
Daughenbaugh/Johnson
Fri 7:00PM

Details

Start:
August 30
End:
September 2
Event Category:

Organizer

Legacy Park Tennis Committee
Email:
committee@legacyparktennis.org

Venue

Legacy Park Tennis Center
4201 Legacy Park Circle NW
Kennesaw, GA 30144 United States
+ Google Map
Website:
www.legacyparktennis.org